Aktuality

Ašské gymnázium už dlouhodobě spolupracuje s organizací ŽIVOT DĚTEM, a proto se i letos žáci kvinty vydají do ulic města pomáhat sbírat peníze pro dobrou věc.
 
V souladu s ustanovením § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuji dne 29. 9. 2023 volno pro žáky Gymnázia Aš. Mgr. Petr Jelínek ředitel školy
 
Vyučování začíná v pondělí 4. 9. 2023 v 8:00 hodin v kmenových učebnách jednotlivých tříd a bude ukončeno v 8:45 hodin. V úterý 5. 9. mají všechny třídy čtyři třídnické hodiny do 11:40 hodin. Od středy 6. 9. se vyučuje podle rozvrhu.
 
V pátek 9. června jsme se ráno s mamkou vypravily do Svitav na národní recitační přehlídku Dětská scéna Svitavy, kam jsem postoupila z krajského kola, které pořádala ašská ZUŠka.
 
Ačkoli prázdniny sotva začínají, je třeba myslet i na to, že také jednou skončí. Aby pro vás byl přechod na novou školu méně stresující, připravili jsme vám komplexní a snad i kompletní seznam pomůcek a sešitů nutných pro hladký rozjezd.
 
Zpívá Michal David ve své písničce o lásce, se kterou se nerad loučí. I pro nás je těžké se rozloučit, i když jde jen pouze o to, rozloučit se s dalším školním rokem, který utekl jako voda.
 
Čtvrteční slunečné dopoledne strávili studenti gymnázia opět v LaRitmě nad pokračováním divadelního „dvojáku”. Mnozí si mysleli, že nás bude čekat hra „Futurum”, která se hrála na Ašlerkách, přičemž sklidila velký úspěch jak u dospělých, tak i u mladistvých, ALE nebylo tomu tak.
 
Dne 20. června si ašské gymnázium vyrazilo zpestřit úterní vyučování divadelním „dvojpředstavením” v LaRitmě. Mohli jsme vidět soubor z Hranic a soubor Rytíři a víly, které byly vytvořeny pod vedením paní učitelky Hoškové. Obě hry jsme mohli spatřit i na Ašlerkách začátkem června.
 
Na Sedmihorky jen tak nezapomeneme. Prožili jsme spolu mnoho zvláštních a také nádherných okamžiků.