Den Země 2024

Den Země na gymplu

Dne 30. dubna 2024 se na našem gymnáziu uskutečnila oslava Dne Země a v podstatě všeho, co nás obklopuje. Uvedený den, který se od roku 1970 každoročně slaví 22. dubna, se rozhodli naši studenti septimy využít k tomu, aby předali důležité poznatky a dovednosti mladším spoluobčanům. Proto si na naše gymnázium pozvali žáky 4. třídy z Hlávkovy školy, aby s nimi prožili zábavné dopoledne plné her týkajících se přírody, často i se sladkou odměnou na závěr. 

Žáci ze základní školy se rozdělili do čtyř skupin a postupně procházeli čtyři venkovní stanoviště. Na prvním si zopakovali, jak správně třídit odpad pomocí dvou štafet. Hledali odpadky a museli je správně roztřídit. Na druhém stanovišti se také podívali na farmu a museli uhádnout, ze kterého farmářského zvířete získáváme uvedené potraviny a výrobky. Na třetím stanovišti se vydali na honbu za pokladem. Tady museli správně pojmenovat zvířátka nebo rostliny, aby dostali písmeno k rozluštění místa, kde se poklad nacházel. A na posledním-čtvrtém- se věnovali tomu, s jakými zvířaty se mohou v českém lese setkat.

Den si všichni báječně užili. Jelikož bylo krásné počasí, děti se opravdu bavily. Všude byl slyšet smích a celkově panovala v našem areálu školy skvělá atmosféra. 

Děti byly opravdu velice šikovné a my se těšíme, až příští rok budeme moct znovu připravit takový program, který bude přínosný a zábavný pro další žáky.

 

Autoři: Natálie Hagarová, Daniela Pavlína Stehlíková                 

(septima)