za oponou

Projektové dny: Za scénou divadelního světa

V posledním měsíci loňského roku se v Západočeském divadle Cheb uskutečnily projektové dny, které poskytly žákům sekundy a kvarty unikátní pohled do zákulisí divadelního dění.

Studenti měli vzácnou příležitost setkat se s hercem Samuelem Gondou, známým například ze hry "Tajný deník Adriana Molea". Herec sdílel s mladými diváky své zážitky a odpovídal na jejich otázky.

Během návštěvy zákulisí se žáci dozvěděli například, jak proměnlivé mohou být kulisy a jak se s nimi pracuje. Získali též vhled do technických aspektů divadelního představení.

Žáci si také vyslechli příhodu herce, ve které si při hře zranil ruku. Přestože musel během krátké divadelní pauzy navštívit nemocnici, dokázal se vrátit včas na scénu a odehrát druhou část představení.

Projektové dny v chebském divadle nejen rozšířily obzory studentů, ale také jim umožnily nahlédnout do fascinujícího světa divadelního umění, který často ukrývá za zdánlivou lehkostí a radosti ze hry mnoho dramatických momentů a odvahy představitelů rolí.

Autor: Kateřina Laučíková (septima)