Majáles 2019

Jestli jste ve středu 5.6. neslyšeli po Aši křik mnoha hlasů, sirénu, neviděli barevný dým, obří kolonu aut přes celé město a necítili zápach dýmovnic, tak máte smůlu, protože jste neviděli, jak studenti z ašského gymnázia ve velkém stylu slavili každoroční událost nazývající se Majáles.
autor: Mgr. Petr Jelínek
25. 6. 2019

Letos byly tématem subkultury, tudíž byl průvod nádherně pestrý. Procházkovým pochodem jsme došli k Laritmě, kde začalo hlavní dění Majálesu - scénky, soutěže, hodnocení kostýmů, jídel, karaoke či různé tance - zde musím připomenout, že i pan učitel Ponikelský za učitelský sbor pomohl silou své osobnosti třídě sekundě a jejich tanec v sále rozpoutal úžas a jásot.
Na scéně jste mohli potkat kohokoliv, například hip hopery, korejské umělce v rytmu K - Popu, hipstery ve svých flanelových košilích, odvázané punkery nebo rastafariány plující na své vlně klidu a míru. 
Mírným překvapením byla i hojná účast studentů oktávy, ti obvykle nevystupují, protože Majáles je krátce po maturitních zkouškách a to si každý maturant rád odpočine. Ale oni nezaháleli a předvedli svou subkulturu ve vtipném videu s názvem ,,Disco apokalypsa", svět plný tance a Abby, to nezní zas tak špatně, ne?
Naštěstí ani menší technické komplikace nás nezastavili, abychom si užili další ročník našeho Majálesu, všichni jsme se vžili do našich subkulturních rolí a vytřískali ze sebe maximum. Každoročně se volí král a královna, po vypocení krve a slz si koruny zaslouženě přebrala septima a výhrou bylo velké balení sladkostí. Tímto bych vzdala vřelé díky i sextě jako pořadateli a těšíme se na další rok.

                                                                                                                                          Alexandra Juříková, septima

Souvisejicí galerie